fashion-person-woman-hand

Codzienny pośpiech, a przy tym stres? Zobacz jak go pokonać

 

Nasze dzisiejsze supernowoczesne zegarki wielokrotnie w ciągu dnia i całego upływającego życia zdają się nas nieustannie pospieszać. Nie mamy czasu, aby w ciągu całego dnia zrobić wszystko tak jak sobie wcześniej zaplanowaliśmy, czego skutkiem jest wieczorne napięcie i stres wynikające z potrzeby przeniesienia pozostałych obowiązków na dzień następny, który oczywiście jest przepełniony czynnościami jeszcze bardziej niż poprzedni. I co tu robić?!

A wiecie, że to napięcie sprawia, iż człowiek jest mniej efektywny i być może dlatego nie wyrabia się ze wszystkim? Oczywiście wszystko ma swoje granice i jeśli zapełnimy swój grafik taką ilością obowiązków, która jest niemożliwa do zrealizowania, to jasne jest, że będziemy musieli wykonać je w kolejnych dniach.

Z dnia na dzień wszystko mknie coraz szybciej, czego rezultatem jest zmęczenie wielu ludzi, które z kolei może doprowadzić do fatalnych skutków. Nawet zwykła kłótnia spowodowana małą błahostką (bo przyszłaś/przyszedłeś nerwowa/nerwowy z pracy) może zburzyć nasze plany i zepsuć resztę dnia, ponieważ do ich wypełnienia potrzebne było skupienie, ale w tej sytuacji jest to niemożliwe. To w jaki sposób pracujemy nad sobą w ciągu tej całej bieganiny przekłada się w ogromnym stopniu na nasze życie emocjonalne. Możemy pracować szybko i jednocześnie harmonijnie, ale większość z nas niestety pracuje z pośpiechem i niedokładnością. Owa niedokładność pochodzi z napięcia emocjonalnego wynikającego po prostu z utknięcia w swoich własnych problemach.

I tu pojawia się kwestia nastawienia do życia. Jak wygląda Twój poranek? Czy masz problem ze wstawaniem rano? Czy przed zaśnięciem rozmyślasz tylko o swoich problemach i innych przygnębiających sprawach wywołujących stres? Jeśli odpowiadasz na wszystkie pytania twierdząco wiedz, że jesteś ofiarą własnego umysłu. On potrafi nas przytłaczać i hamować w ciągu dnia, co w konsekwencji przekłada się na nieefektywność, która może zrujnować plany, a zrujnowane plany powodują stres i tak w kółko. Nawet jeśli mamy problemy w życiu to starajmy się podchodzić do nich pozytywnie, a mianowicie nie zakładajmy z góry, że wszystko jest do niczego i nic z tym nie da się zrobić, bo jeśli będziemy tak powtarzać to możemy mieć pewność, że tak się stanie. Złe nastawienie przyciąga problemy. Jasne jest to, że problemy same nie znikną i nie będą w ogóle nas dotykać jeśli będziemy ciągle uśmiechnięci. Jednak pozytywne myślenie sprawia, że nie są one, aż tak widoczne jak w przypadku tych osób, które wiecznie narzekają i są nabuzowani, ale raczej dają się szybciej rozwiązać.

Jak sobie zatem radzić w tym codziennym pośpiechu? A no po prostu panować nad sobą. Wiem, wiem.. jest ciężko, ale optymistyczne podejście do życia na dłuższą metę daje pożądane rezultaty. Wtedy wykonywanie codziennych obowiązków będzie łatwiejsze niż w przypadku organizmu, który zatruwa się codziennie nową dawką miażdżących i niepotrzebnych myśli.

2 thoughts on “Codzienny pośpiech, a przy tym stres? Zobacz jak go pokonać

  1. Najgorsze chyba jest to, że stres może się kumulować i wybuchnąć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto znaleźć sobie zajęcie, które pozwoli regularnie rozładowywać napięcie. Podobno najbardziej skuteczne są sporty wymagające kopania lub uderzania: piłka nożna, siatkówka, tenis, sporty walki.

    1. Zgadzam się. Codzienne obowiązki są ważne i często niełatwe, a posiadanie własnego hobby/pasji pomaga w ich wypełnianiu (szczególnie psychicznie) :)

Dodaj komentarz